Menu główne
genti dama tip postas

 112018niep  "BYLIŚMY, JESTEŚMY, BĘDZIEMY..." NIEPODLEGŁA 1918 - 2018

 


Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał wolność.
Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie odbył się uroczysty Apel, na którym nie zabrakło nikogo, kto chciałby razem z nami uczcić ten wyjątkowy dzień.
Spotkanie odbyło się 9 listopada i zainicjowało szereg uroczystości związanych z obchodami 100- lecia Odzyskania Niepodległości Polski w gminie Barlinek. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński oraz Rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Następnie starsi uczniowie przypomnieli wszystkim smutną historię naszej Ojczyzny w pięknym i wzruszającym przedstawieniu słowno – muzycznym pod hasłem „Byliśmy, jesteśmy, będziemy…”. Dzieci z oddziału przedszkolnego również chciały oddać hołd swojej Ojczyźnie, w tak ważnym dla Niej dniu. Zaprezentowały swoje umiejętności podczas piosenek i tańców podkreślających znaczenie symboli narodowych dla wszystkich Polaków. Występ naszych przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami.
Po zakończeniu Apelu głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Galbarczyk oraz Burmistrz Pan Dariusz Zieliński, którzy zaprosili wszystkich do udziału w biało – czerwonym Marszu Niepodległości ulicami Mostkowa. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro jakim jest wolna Ojczyzna”.
Jan Paweł II

D.D.

Kliknj link aby obejrzeć film.       {youtube}be/-yTriuvDkaY{/youtube}