Menu główne
genti dama tip postas

 Janowo18   Biwak na „JANOWIE” 28-30.05.2018r.

 

Piękna, słoneczna pogoda i wyśmienite humory towarzyszyły wszystkim uczestnikom tegorocznego biwaku. Dzieci wraz z opiekunami biwakowały przez trzy dni w Ośrodku Wypoczynkowym „JANOWO” w Barlinku. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na liczne kąpiele wodne i słoneczne.
Swój biwak dzieci rozpoczęły od spaceru wokół jeziora. Przeszły ścieżką edukacyjną, chłodząc się pysznymi lodami. Wieczorem odbyło się integracyjne ognisko z kiełbaskami, wspólne rozmowy i śpiewy.
Drugiego dnia, oprócz plażowania i przynoszących ulgę w upalne dni kąpieli, dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych. Po wspólnym obiedzie, cała grupa spotkała się przy statku „AgaNin”, by wyruszyć w rejs po Jeziorze Barlineckim. Po ekscytującej wyprawie i podziwianiu malowniczych widoków okolicy, wszyscy bardzo głodni zasiedli do zamówionej w tym dniu na kolację pizzy. Późnym wieczorem odbyło się ognisko, a chętni mogli uczestniczyć w wieczornym biegu ścieżkami ośrodka.
Ostatniego dnia, dzieci wzięły udział w happeningu, jaki odbył się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Barlinku, pod hasłem „ Zachowaj trzeźwy umysł”. Biwak zakończył się wspólnym obiadem, po którym uczestnicy pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień wrócili do domu.

Organizator: p.A. Galbarczyk
Opiekunowie: p. A. Owczarek, p. D. Deja, p. B. Tomaszewska, p. E. Dyk, p. I. Kała – Konowaluk, p. P. Kozij, p. T. Malicki

D.D.