Menu główne
genti dama tip postas

 Mikołaj17 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają…”

 

Na dzień 6 grudnia czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci i te małe, i te troszeczkę starsze, którym radość sprawia możliwość obdarowania swoich bliskich. Już od pierwszych godzin lekcyjnych w naszej szkole panował radosny nastrój, zwiastujący przybycie miłego gościa. Jak co roku wszystkie klasy i oddziały przedszkolne odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoimi Elfami i wielkim workiem prezentów. Niespodzianki otrzymały wszystkie oczekujące go dzieci.
Po spotkaniu z Mikołajem, dzieci z oddziałów przedszkolnych, pojechały do Barlinka, gdzie w Barlineckim Ośrodku Kultury „Panorama” odbyły się "Mikołajki u Gęsiarki”. Zaraz po przybyciu przedszkolaki dostały słodkie upominki, a w sali widowiskowej czekał na nie Mikołaj. Niespodzianką dla maluszków było zabawne przedstawienie „Czerwony Kapturek” teatru „Krak–Art.” z Krakowa. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały spektakl, bawiły się, śpiewały i tańczyły.
W godzinach popołudniowych tego magicznego dnia, odbyło się także Środowiskowe Spotkanie Mikołajkowe w szkole, pod hasłem "Gwiazdka dla każdego dziecka". Podczas tej wyjątkowej imprezy, zaprezentowały swoją część artystyczną dzieci z klas młodszych oraz przedszkolaki, które przygotowały specjalnie na tą okazję „Taniec dla Świętego Mikołaja”. Występy ubarwił szkolny chór „Promyczki”, a zaproszony Święty Mikołaj obdarował paczkami 158 dzieci. Radość najmłodszych dla nas dorosłych, jest najcenniejszym prezentem jaki mogliśmy dostać tego dnia. Dziękujemy Mikołaju!!!!


Organizator: p. dyr I. Galbarczyk, sołtys wsi Mostkowa p. R. Wilk
p. A . Owczarek, p. D. Deja, p. A. Galbarczyk

 


 D.D.